História
Facebook

História pivovaru a celej myšlienky zriadenia prvého podtatranského minipivovaru začala už niekedy okolo roku 2005 pri návštevách minipivovarov v Čechách a Nemecku. Túžba piť doma na slovensku kvalitný WEIZEN bola až taká veľká, že sme si ho začali variť doma sami. Najprv z koncentrátu ,potom zo sladového výťažku ale tento druh (varenia?) nás až tak nenaplňal a preto sme v čo najskoršej dobe prešli na varenie piva tak ako sa má a to zo základných surovín. Varenie piva v domácich podmienkach bolo čoraz zaujímavejšie, vrušujúcejšie a čo hlavne výsledok bol čím ďalej tým lepší a lepší. Súbežne s domacím varením piva na variči sa začali pomaly vybavovať všetky potrebné veci k sprevádzkovaniu pivovaru.

   Všetky cesty či už zložité ,alebo jednoduché nakoniec dospeli k tomu ,že sa pivovar otvoril v meste SVIT ,ktorý bol z okolitých podtatranských miest tomuto projektu najviac naklonený. V priestoroch v ktorých sa reštauračný pivovar nachádza bol predtým disco bar. Stavebné práce začali 7.7.2010 a slávnostne otvorený pivovar bol 11.11.2010.

V tento deň sa začala písať história prvého podtatranského minipivovaru BUNTAVAR a dúfame ,že v ňom zažijete iba veľa príjemných zážitkov strávených v reštauračných priestoroch a veríme ,že sa nám podarí zobraziť pivo a pivnú kultúru v inom svetle na aký ste boli zvyknutý doteraz .